Unboxing Traveller: Živijó! Tri roky cestovania a blogovania

Všetko najlepšie k tretím narodeninám milý môj blog!

Presne pred troma rokmi sme spolu odleteli do Buenos Aires, čo bolo výsledkom usedeného kancelárskeho života a túžbe vidieť svet. Od vtedy sme boli v pätnástich krajinách Latinskej Ameriky, v New Yorku, Istanbule, Slovinsku a tento rok sme zablúdili aj do Kirgizska. Kto by to bol vtedy povedal, že?

Poďme však poporiadku a zrekapitulujme si, prečo a na čo…

Unboxing Traveller sa voláš preto, lebo mi pred troma rokmi hrabalo z unboxing videí, ktoré som denne videla kvôli Sennheiser slúchadlám (pozn. bývalé zamestnanie). Aj keď sa tak málokedy prezentujem, svojim spôsobom som online a customer electronics nerd. Schytal si to blog môj a neostáva ti nič iné, len s tým žiť, lebo ťa takto poznajú už aj vo svete 🙂

Dôvod prečo som ťa založila bolo, že som chcela mať svoj vlastný online magazín pre rodinu a priateľov. Chcela som, aby sa o mňa toľko nebáli a videli, že aj sama môžem cestovať po Južnej Amerike. Zároveň som sa chcela naučiť nové zručnosti, pretože môj bývalý šef mi nechcel dať príležitosť pracovať so social media. Tak som sa s tým začala “hrať” sama (pozn.: rok po výpovedi ma zavolali späť a dali mi na starosti social media).

Create-what-you-wish-existed

Naučila som sa ako vytvoriť WordPress blog, dať ti identitu – a tu mi krásne pomohol Mathias z Čile (gracias amigo!), ktorý ti tento rok spravil cool logo a dokonca máme aj vlastné nálepky! Lepia sa tam, kam patria. Na miesta, ktoré spoločne navštevujeme. V logu máš pinnové srdiečko, ako symbol lásky k miestam, kam cestujeme. Necestujeme preto, aby sme hejtovali alebo šírili negatívne správy. Na svete je ich toľko, že ani ty a ani ja nemáme chuť šíriť ďalšie.

pin

Toľko sa toho od prvej cesty zmenilo, že je to ťažké vymenovať. Zaspomínajme však na momenty, ktoré nás rozosmiali, ale aj naučili. Video Happy Nicaragua , ktoré dodnes videlo viac ako 23 000 ľudí a ešte stále nám z Nikaraguy chodia milé pozdravy. S videom pomohla Madula a za to jej ďakujeme 🙂 Vďaka nám sa vie veľa ľudí zbaliť do ruksaku – hlavne keď cestujú do Strednej Ameriky. Pozvali nás na press trip do Slovinska. Press trip sa nám však nepáčil, pretože to bolo celé mega zorganizované a my máme radšej dobrodružstvo na vlastnú päsť. Naopak, Slovinsko a hlavne oblasť Štajerska nás okúzlila. Spoločne sme začali robiť prezetácie na živo a pod vlastnou značkou. Volajú nás aj na festival Cestou Necestou a boli sme prezentovať v Connect co-workingu v Bratislave. Live prezentovanie nás nesmierne baví a potvrdili sme si to aj pred týždňom, kedy sme mali prvú zahraničnú prezentáciu a workshopy až na kontinetne Afriky, na milom ostrove Tenerife v CoWorkingInTheSun. Za posledné tri roky sa nám zmenil celý život a vďaka znalostiam a výsledkom z inbound marketingu a blogovania makáme na seba. Ľahké to nie je… ale my vieme, že “keď neskúsiš, tak nezažiješ”.

prezi

Hlavné zistenie za posledné tri roky?

Všetko to, popísané vyššie, by nebolo možné, keby nebolo Kačky, Zuzky, Paľka, Sisky, Maťky, Miška, Igora, Gabky, Ivany, Romana, Jozefa, Niny, Kristínky, Miloša… čiže TEBA, čitateľ môj 🙂

Ďakujem každému jednému čitateľovi blogu Unboxing Traveller, ktorý za posledné tri roky strávil pár minút na stránke, na sociálnych médiách, alebo sa zapojil do konverzácie. Ďakujem za to, že vďaka vám sa Unboxing Traveller umiestnil ako siedmy naj cestovateľský blog na Slovensku v roku 2015. Ste moja inšpirácia, môj motor, ktorý ma ženie dopredu.

hura

Vážim si vás a rada by som vám niečo sľúbila:

Želám si, aby môj blog naďalej rástol, aby na ňom každý týždeň pribudol nový článok. Píšem a budem zdielať články z oblasti dlhodobého cestovania, digitálneho nomádstva, inšpiráciu zo sveta a života ľudí, ktorí už ako digitálni nomádi úspešne fungujú. Začnem sa viac a viac púštať do témy freelancing (hlavne na cestách), aj keď za sebou ešte nemám odmakané dlhé roky “sama na seba” a nezarobila som ani milión 🙂 Ide o tú cestu a nielen o výstup na vrchol.

Mojou hlavnou motiváciou je nesledovné: “Verím, že čitateľ blogu Unboxing Traveller má potenciál šíriť pozitívne správy o svete a jeho obyvateľoch. Okrem toho čitateľ tohto blogu vie, že ak chce, tak dokáže, čo si vysníval a tiež vie, že na tom musí dlhodobo a pravidelne pracovať.” Unboxing Traveller je len jeden z milióna príkladov. Teším sa na ten TVOJ projekt, príbeh či zážitok.

brave

Vo štvrtom roku blogovania spolu zažijeme opäť nové dobrodružstvo. Čaká nás prvá digitálno-nomádska cesta do Ázie. Okrem klasických fotiek a textov obnovím aj unboxing videá, ktoré som zanedbala, a prinesiem ti rozhovory s ľudmi, ktorí sú zaujímaví cestovateľsky, ale aj podnikateľsky. V neposlednom rade viem, čitateľ môj milý, že si pripravený na môj prvý digitálny produkt. Máš ho mať! Nebude to nič iné, ako ebook o digitálnom nomádstve, alebo ako cestovať a pracovať online. Zhrneniem tu moje vlastné zážitky ale aj vedomosti z tejto oblasti, aby som ti uľahčila “tvoje” digitálne nomádstvo. Pomocou formulára pod touto vetou sa zapíš na novinky o ebooku a Unboxing Traveller podujatiach a ako darček dostaneš WORLD TRAVEL CHECKLIST, ktorý ti uľahčí prípravu na cestu – po anglicky, aby si si precvičil jazykové znalosti 🙂

Stiahni si WORLD TRAVEL CHECKLIST pre ľahšie cestovanie a odoberaj novinky o pripravovanom ebooku o digitálnom nomádstve

* indicates required


Ďakujem ti za to, že si moja parťáčka či parťák na cestách už tri rôčky. Ďakujem ti za úsmevy na prezentáciách a emaily, správy, komenty, otázky a hlavne nadšenie objavovať tento krásny svet.

Živijóóóóó! Cestám a podnikaniu zdar!

S láskou
Silvia a team Unboxing Traveller 🙂

About the Author
profile_blogThanks for reading this article! My name is Silvia and I’m from Slovakia. I’m passionate about entrepreneurship, marketing, traveling, surfing, photography and I’m in the search of the best ways how to combine it all. Over the past 3 years I changed my lifestyle completely. From an employee in a larger company I started freelancing and working online to be location independent. What drives me is the idea that if I want to, I can book a ticket and go surfing anywhere in the world and stay as long as I want. Also, I gathered lot of content and ideas inspired by beautiful people, places and products. I blog and organize presentations about these topics. Safe travels!

2 Comments on “Unboxing Traveller: Živijó! Tri roky cestovania a blogovania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *